Statystyki są nieubłagane … coraz więcej kobiet słyszy od lekarza słowa: cukrzyca ciążowa. Pierwsze dni po diagnozie dla każdej przyszłej mamy są szokiem. Później zaczyna się szukanie rozwiązań
i okazuje się … No właśnie, że nie jest to koniec świata!

Zawsze staram się uspokoić moje i poinformować, że jeśli prawidłowo ją poprowadzimy, to nie spowoduje tych wszystkich strasznych skutków, o których można poczytać w Googlu 😊. Kluczem do poprowadzenia ciąży jest tu dobry plan, który swoją drogą jest takim planem zdrowej ciąży.

Wiesz, że dla wielu kobiet diagnoza okazała się zbawienna? Nie przytyły w ciąży za dużo, łatwiej regenerowały się po porodzie, a przede wszystkim zwracały dużo większą uwagę na jakość swojej diety. Dlatego spojrzyj na diagnozę z innej strony, tym bardziej że do negatywnych skutków działania choroby wcale nie musi dojść.

Cukrzyca ciążowa

➡Dodam jeszcze na koniec, żeby Was uspokoić, moje słodkie mamy, to zwykle nie wpływa ona na okres embrionalny rozwoju dziecka. Rozwija się w drugiej połowie ciąży.

➡ Jeśli jednak miałaś cukrzycę w poprzedniej ciąży lub Twoje wyniki glukozy na czczo na początku ciąży są niepokojące, to wykonaj test obciążenia glukozą, aby jak najszybciej zdiagnozować ewentualną cukrzycę. Kobiety z grupy niskiego ryzyka wykonują test przeważnie między 24-28 tyg. ciąży 👌.

czy masz już mój e-book o suplementach w ciąży? Zapraszam do pobranie, e-book jest darmowy.