Cześć! Nazywam się Paulina Róg. Jaka jest moja historia i skąd pomysł na stworzenie materiałów na temat diety dla przyszłych mam?

Moja historia

Na co dzień pracuję jako dietetyk i prowadzę własną poradnię dietetyczną. Spotykam się z pacjentami i wspólnie rozwiązujemy ich problemy zdrowotne, a także ustalamy indywidualny plan działania. O diecie i zdrowym żywieniu wiem bardzo dużo, jednak nawet mimo tego, gdy przyszedł czas podjęcia jednej z najważniejszych decyzji w moim życiu – o zajściu w ciążę – utknęłam w gąszczu często sprzecznych informacji dietetycznych.

Chciałam jak najlepiej, świadomie i bezpiecznie przygotować się do tego czasu. Wtedy właśnie dotarło do mnie, że skoro osoba z wykształceniem żywieniowym ma trudności, żeby odnaleźć się w tych wszystkich wytycznych (lub często ich braku), to co dopiero mają powiedzieć kobiety, które mają inne zainteresowania?

Odkąd pamiętam chciałam zostać mamą. Kiedy wreszcie przyszedł ten moment i rozpoczęliśmy starania o dziecko, pojawiło się sporo obaw – czy mój organizm jest na to gotowy? Czy zrobiłam wszystko, co było konieczne, żeby się do tego czasu przygotować?

Dziś, z perspektywy czasu, jestem przekonana, że to, co robiłam przed ciążą, spowodowało, że w czasie jej trwania czułam się świetnie i mogłam cieszyć się tym stanem bez uporczywych dolegliwości.

Ja i mój syn jesteśmy żywym przykładem na to, że zdrowa dieta i odpowiednia suplementacja w czasie ciąży procentuje.

Wiem, że ilość artykułów dotyczących przygotowania do ciąży i odżywiania w czasie jej trwania może przytłoczyć przyszłą mamę. Dlatego też zebrałam moje doświadczenia, zarówno te z pracy z kobietami ciężarnymi, jak i ze swojego życia, i uporządkowałam je tak, byś z łatwością mogła z nich korzystać. W ten właśnie sposób powstał dietetyczny poradnik przyszłej mamy.

Chętnie opowiem Ci moją historię, tak, byś Ty w zdrowy i bezpieczny sposób stworzyła własną!