Gdybym miała wybrać tylko jeden suplement, który podawałabym swojemu dziecku- bez zastanowienia byłby to dobrej jakości suplement z kwasami omega 3. 👌Kwasy omega 3 w diecie dziecka szczególnie te niezbędne jak DHA I EPA są kluczowe dla:

➡prawidłowego rozwoju mózgu dziecka, jego funkcji kognitywnych, czyli odbierania, przetwarzania i wykorzystywania informacji.

➡działają przeciwzapalnie, wpływają dobrze na odporność dziecka, ale też zmniejszają ryzyko chorób metabolicznych w wieku dorosłym. Jest to szczególnie ważne w okresie dziecięcym, gdzie niedojrzały układ nerwowy potrzebuje wsparcia.

Biorąc pod uwagę, że w takich preparatach dodatkowo mamy witaminę D to raczej nie martwiłabym się o jej dostarczanie, mając do wyboru tylko jeden preparat do suplementowania(co nie oznacza, że dodatkowo jej nie suplementujemy-ja dobrałam dawkę pod badania z krwi).

Suplementacja dzieci jest często źle dobierana, podchodzimy do niej sceptycznie i ostrożnie. Bardzo dobrze, bo rynek suplementów najchętniej sprzedałby nam każdy preparat na wszystko. Jednak biorąc pod uwagę potrzeby dzieci i ich często niedoskonałą, wybiórczą dietę uważam, że akurat te składniki są warte naszej uwagi.

Kwasy Omega 3 w diecie dziecka

💚Jak wybrać dobry suplement z kwasami omega 3 dla dziecka-?

To wcale nie jest takie proste, dlatego dzielę się z wami przykładami preparatów, na które warto zwrócić uwagę, jednocześnie zaznaczając, że nie mam żadnych współprac z producentami. 😊

💚Jaką dawkę kwasów omega 3 podawać dziecku?

Ja jestem zwolenniczką większych dawek, sama podaje swojemu synowi ok 1g (EPA+DHA) w porcji. A moja suplementacja to od 1,5g do 3g dziennie.

💚W jakiej formie wybierać preparat?

U nas sprawdza się forma olejku do picia, na szczęście nie mamy z tym problemu. Oczywiście to w dużej mierze zależy od dziecka i zawsze dawkę należy uzgodnić z waszym lekarzem, który zna dziecko.

💚Na co zwrócić uwagę?

Na przechowywanie preparatu, kwasy omega 3 mają to do siebie, że niestety bardzo szybko się utleniają, więc powinny być przechowywane w ciemnej butelce w lodówce i zużyte w miarę szybko (do 2 miesięcy) po otwarciu butelki- to akurat sprzyja regularności przyjmowania.

Zamiast kupować, uśmiechnięte witaminki z apteki, zainwestujcie w dobry preparat z kwasami omega 3, bo tych związków przeważnie nam brakuje w diecie.